KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15327249
nr 1532 7249
Hilding Rösiö
(1902-1985), Sverige
Oljemålning, Medelhavet. Signerad. Olja på duk, 37x46 cm, yttermått inklusive ram: 40x48 cm
Hilding Rösiö, svensk bildkonstnär född 1902, död 1985.
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
måndag 3 april 2023
kl 18:50:13
100 kr
250 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
400 kr
500 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
Hilding Rösiö
Läs mer om Hilding Rösiö